Ana Sayfa Esenli Köyü Haberleri, Görele, Güncel, HABERLER, Manşet 14 Mart 2023 98 Görüntüleme

İstanbul Toki Kura Çekim Tarihleri Belli Oldu

İstanbul Toki Kura Çekim Tarihleri Belli Oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da yapılacak “İlk Evim” projesindeki 50 bin sosyal konutun kura çekimlerinin 16 Mart’ta başlayacağını duyurdu. Çatalca ve Silivri’deki konutların kura çekimi 30 Mart’ta; Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler’deki projelerin kura çekimi ise 1-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi kapsamında “İlk Evim” projesinde kura çekimleri için tarih belli oldu.

16 MART’TA TUZLA İLE BAŞLIYOR

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ara verilen kura çekimleri 6 Mart tarihinde Ankara’da başlayarak kalan diğer illerle devam etti. İstanbul’da inşa edilecek 50 bin sosyal konutun kura çekimleri Tuzla’da başlayacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medyadan yaptığı paylaşımında “İlk Evim’de İSTANBUL zamanı! 50 bin sosyal konutumuz için 16 Mart’ta kuraları çekmeye başlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

19 NİSAN’A KADAR KURALAR  TAMAMLANACAKKura çekimleri 16-29 Mart tarihleri arasında 20 bin 920 hak sahibi için Tuzla Belediyesi’nde gerçekleştirilecek. Çatalca ve Silivri’deki konutların kura çekimi 30 Mart’ta; Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler’deki projelerin kura çekimi ise 1-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Osgaka.com