• https://www.facebook.com/bayramkaraca28
  • https://twitter.com/bayramkaraca28


Büyük Görele Şöleninde Buluşalım

Giresun Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü münasebetiyle Gör-Fed Görele Dernekleri Federasyonunun öncülüğünde 15 Şubat 2020 Cumartesi akşamı İstanbul  Ümraniye – Haldun Alagaş Spor Kompleksinde şölen düzenlenecek. 

Gerekli hazırlıkları tamamlayan Gör-Fed Görele Dernekleri Federasyonu yetkilileri, yapılması planlanan şölenin tanıtım görselini ve videolarını sosyal medya hesapları üzerinden ve SMS yoluyla yayımlayarak bastırdıkları afiş ve davetiyeleri de İstanbul genelindeki cadde ve sokaklara astırmaya başladı.
“Gurbet Sıla El Ele Ortak Değer Görele” sloganıyla 18.00-23.00 saatleri arasında düzenlenecek olan gecede Karadenizli ses ve kemençe sanatçıları Melih Kahveci, Baransel Yılmaz, Aslıhan Çiçek, Ali Tetik, Tekin Hıdır, Faruk Topal, Hayati Daştan, Hacı Osman Bal, Ağabey Bal, Emre Uğur, Ersin Bebek, Bayram Karakoç ve Şendoğan Çelik ile Görele Belediyesi horon ekibinin yanı sıra birçok sürpriz sanatçı sahne alacak. Programın sunuculuğunu ise Musa Ada üstlenecek.


Görele’nin Tatları ve Değerleri Tanıtılacak

Şölen alanında kurulacak stantlarda Görele Spor forması satışının yanı sıra pancar çorbası, Görele pastası, Görele dondurması, keser helvası, fındık, Görele kaymağı gibi birçok yerel yiyeceğin tanıtımı ve ikramı yapılacak.
Esenli Köyü Dernek Başkanımız ve ayrıca Görele Dernekler Fedarasyonun da Başkan Yardımcılığını yürüten Gençağa Sıbıç halkımıza seslenerek

Kıymetli Hemşehrilerim, Başkan Vekilliğini yürüttüğüm Görele Dernekleri Federasyonunun 15. 02.2020 tarihinde Ümraniye Haldun Alagaş spor salonunda düzenleyeceği Görele Şölenine azami gayret ile katılım sağlamanızı rica ediyorum. Köyümüzün gücünü göstermek adına çok önemli bir fırsatın eşiğindeyiz. Kıymetli hemşehrilerim bu güzel organizasyonu Esenliköyü adına bir düğüne çevirmek sizlerin elinde. Ülkemiz ve memleketimizin sıkıntılı bu günlerinde GÖRELEMİZİN 102. KURTULUŞ ŞÖLENİNDE moral bulalım.
Hepinizi Saygıyla Selamlıyor, Büyük Görele Şölenine davet ediyorum.

Esenliköyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı ve GÖR-FED Başkan Yardımcısı Gençağa SIBIÇ

777 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın