• https://www.facebook.com/bayramkaraca28
  • https://twitter.com/bayramkaraca28
 Ceyhun & Ayçin Çifti Evleniyor
22 Eylül 2019 Pazar
 Ömer & Elif Çifti Evleniyor
22 Eylül 2019
 Ali Kemal Sivri Sünnet Düğünü
22 Eylül 2019sanalbasin.com üyesidir

Esenli Köyü Muhtarı A.Muttalip Hıdır ile Röportaj Yaptık

Esenli Köyümüzün Muhtarı A.Muttalip Hıdır ile Mutlu Tenk'in Asker Gecesinde biraraya gelerek bayramlaştık.Gündeme dair sorularımızı sorduk.Önümüzdeki günler ve yıllar için çalışma takvimini sorduk.

Muhtarımızla söyleşimizden Notlar;


Bayram Karaca Soruyor;Esenli Köyünde yağmur yağışı olduğunda ve gök gürültülü havalarda elektrik voltajı düşüyor.Elektrik hattı ne zaman değişecek bu konuda kesin net tarih var mı?

Muhtar A.Muttalip Hıdır Cevaplıyor;Esenli Köyü'nün en büyük sıkıntılarından bir tanesi olan elektrik sıkıntısını 2019 yılı içerisinde çözümleyeceğiz projesi yapıldı.Bu sene ihalesi yapılması planlanıyor yapılması için elimizden gelen gayreti sarfedeceğiz.Eski Muhtarımız Osman Tenk döneminde yer tespiti yapılan ve Prangada bulunanan eski trafonun yerini yine Pranga mevkiinde 100-200 metre yüksek bir yere yapılacağı,diğerinin uyku düzüne, diğerinin ise Kiliik mevkiine yapılacağını direklerin ise demir direklerle değişeceğini belirtti


Bayram Karaca Soruyor;Esenli Köyü'nün en büyük sıkıntılarından olan Misafirhane için çalışma başlatıldı mı?Misafirhane olacak mı?

Muhtar A.Muttalip Hıdır Cevaplıyor;Misafirhane için çalışmalarımızı başlattık Misafirhane için Sağlık Ocağını gösterdik.Ayrıca Muhtarlık Ofisini de oraya yapacağız.Bu konu hakkında Dilekçemizi verdik cevap bekliyoruz.

Bayram Karaca Soruyor;Son günlerde bazı çevrelerin  Bayram Karaca Esenli Köyü sitesi vasıtasıyla Esenli Köyü'nün birlik beraberliğine zarar veren haberler yaptığı dedikosusu üzerine Bizim Birlik beraberliği bozduğumuza insanları ayrıştırıcı haber yaptığımıza inanıyor veya tanıklık ediyormusun?

Muhtar A.Muttalip Hıdır;Esenli Köyü'nün bir web sitesinin olması çok güzel insanlar bilinçleniyor bilgi alıyor.İnsanlara faydalı oluyor.Birlikte koordineli çalışarak insanlarımıza çalışmalarımızı web siteler üzerinden duyuracağız.


Bayram Karaca Soruyor;Bazı çevrelerin su sıkıntısı eleştirilerine ne diyorsun

Muhtar A.Muttalip Hıdır Cevaplıyor;Son günlerde kuraklık gitmesi sebebiyle bu konuyla alakalı haksız eleştiri olduğunu düşünüyorum.Killik mevkiine yapılan su deposuyla su sıkıntısının yaşanmayacağını halkımızın bilgisine sunarız.


Bayram Karaca Soruyor;Esenli Köyü'ne 2019 yılı için ödenek çıktı mı çıktıysa ilk etap neresi olacak?

Muhtar A.Muttalip Hıdır Cevaplıyor;2019 yılı için ödenek çıktı.Ödenekten gelecek bir kısmını Sağlık Ocağına inen mezarlık yoluna kullanacağız.Çünkü cenazelerde araçlar çıkmıyor Yağışlı havalarda çok çamur oluyor önceliğimiz orası olacak ve daha sonra aciliyet olan yerleri yapacağız.

Bayram Karaca Soruyor;Söylemek istediğin halkımıza iletmek istediğin bir mesaj var mı?

Muhtar A.Muttalip Hıdır Cevaplıyor;Bizim ilk amacımız Esenli Köyünde birlik beraberliğimizi pekiştirmek olacaktır.Bu konuda köylülerimiz bize güvensin bize inansın her zaman yanlarında olduğumuzu bilsinler


Muhtarımıza bize ayırdığı vakit için ve samimi cevaplar verdiği için teşekkür ederim
483 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın