• https://www.facebook.com/bayramkaraca28
  • https://twitter.com/bayramkaraca28
 Ceyhun & Ayçin Çifti Evleniyor
22 Eylül 2019 Pazar
 Ömer & Elif Çifti Evleniyor
22 Eylül 2019
 Ali Kemal Sivri Sünnet Düğünü
22 Eylül 2019sanalbasin.com üyesidir

Tersane Komutanlığı Sözlü Mülakata Girmeye Hak Kazanları Açıkladı


TERSANE KOMUTANLIKLARINA AÇIKTAN İŞÇİ ALIMIYLA İLGİLİ SINAVA GİRMEYE HAK KAZANANLAR

Millî Savunma Bakanlığına bağlı Tersane Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere alımına müsaade edilen 600 adet açık iş pozisyonu için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’nun resmi internet sitesinde yayımlanarak alınmıştır. Yapılan başvuru sonuçları İŞKUR tarafından Bakanlığımıza teslim edilmiştir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereği,  sözlü ve uygulamalı sınava kabul edilecek adaylar, İŞKUR tarafından gönderilenler arasından, 09.04.2019 tarihinde noter huzurunda yapılan kura çekimi ile tespit edilmiştir. Bu maksatla açık iş pozisyonunun 4 katı asil, 4 katı yedek olacak şekilde aday belirlenmiştir.

Yönetmelik hükümleri gereği kura çekimi sonucunda listelerde yer alan adayların başvuru şartlarını sağlayıp sağlamadıklarının tespiti maksadıyla 15-26 Nisan 2019 tarihleri arasında  belge kontrolleri yapılmıştır.

     Belge kontrolü sonucunda;

 a.  Asil listede yer alan adaylardan yapılan belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilen adaylar,

 b.  Kura çekim sonucuna göre asil listede yer almasına rağmen belge kontrolü esnasında  başvuru şartlarını sağlamadığı anlaşılan veya belge kontrollerine gelmeyen adaylardan boşalan  kontenjanlara (açık iş gücünün 4 katının tamamlanması maksadıyla), belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilenden yedek listede yer alan birinci sıradaki adaydan başlayarak eklenen yedek adaylar,

 c. Yönetmelik 5’inci madde kapsamında başvuranlardan aynı şekilde belge kontrolüne tabi tutulan ve başvuru şartlarını taşıyan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır. Sınav tarihi ve yeri aday sonuç açıklama ekranında duyurulmuştur.

Adaylar, aşağıda yer alan linki tıklayarak T.C. Kimlik numarası ile yapacakları sorgu neticesinde kura çekim sonucunda yer alan listelerde yer alıp almadığını, sınavın yapılacağı tarih ve yer bilgisini öğrenebileceklerdir.

Bu duyuru sınav tarihleri için tebligat niteliğinde olup adaylara başka bir tebligat yapılmayacaktır.

SONUCU GÖRMEK İÇİN   TIKLAYINIZ
498 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın