• https://www.facebook.com/bayramkaraca28
  • https://twitter.com/bayramkaraca28
 Köylülerimiz Yeni Havaalanında
Açıklama
 Yaz Kur'an Kursumuz
Açıklama
 Esenli Köyü Gençleri Horon Show
Açıklamasanalbasin.com üyesidir

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun


19 Kasım Pazartesiyi 20 Kasıma bağlayan gece Rebiul Evvel'in 12'si. Yani sevgili Resul'ün doğduğu gün Mevlid Kandilidir Mübarek olsun.

Geçen zaman Hz. Peygamber'i (s.a.v.) bırakın unutturmayı O'na olan ihtiyaç ve hasretimizi aksine daha da katmerleştirdi. Bugün her günden daha çok O'nun örnekliğine ve önderliğine muhtacız. El- Emin vasfına; güvenilirliğine, el-Beşir vasfına; müjdeleyiciliğine; En-Nezir vasfına; uyarıcılığına, muhtacız.

Bundan ötürü de 'Sizin için Allah'ın Resulünde güzel örnek var' buyuruldu.

Şüphesiz 'Sen (Ey Resul) büyük bir ahlak üzerinesin' buyuruldu. 'Seni ancak âlemlere rahmet olasın diye gönderdik' buyuruldu. O'nun örnekliği yaşamını anlamak ve anlatmakla ancak mümkün olur. Bunun ise sadece Kur'an ayetlerini tebliğ ve aktarımla olmayacağı aşikâr. O'nu tanımak zorundayız. Neye nasıl tepki verdiğini, hangi emri veya yasağı nasıl uyguladığını, hangi ayeti nasıl işlevlendirdiğini, hangi ayeti nasıl yorumladığını, ayette özlü olarak geçen bir kuralı nasıl açıkladığını -beyan- ondan öğrendik.

Kur'an'dan ve elbette İslam'dan Hz. Resul'ü (s.a.v.), Nebi'yi çıkardığımızda ortada ne kelam kalır ve ne de İslam.

Mevlid kandili münasebetiyle Esenli Köyü Camiilerimizde ve ülke genelinde tüm camiilerde mevlid-i şerif programı düzenlenecektir.

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun-----------------------------------------


185 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın