• https://www.facebook.com/bayramkaraca28
  • https://twitter.com/bayramkaraca28

sanalbasin.com üyesidir

EKPSS ile 2500 Memur Alınıyor.Başvurular Başladı

EKPSS ile 2500 Memur Alınıyor.Başvurular Başladı

Engelli memur alımı için başvurular bu gün başladı. Daha önce Başbakan Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun açıklamalarında bahsettiği 5 bin engelli memur alımı için ilk sürecç bu gün başladı  Çalışma Bakanlığı EKPSS ile memur alımı başvuru tarihleri ve kadro dağılımını açıkladı.

EKPSS memur alımı ile 2018 yılının ilk çeyreğinde 2 bin 500 kamu personeli alımı gerçekleşecek. Çalışma Bakanlığının yayımladığı duyuruya göre kamu kurumlarına engelli personel alımı için kod kılavuzu, kadro dağılımı gibi detayların yer aldığı tercih kılavuzu ÖSYM’web sitesi www.osym.gov.tr de tercih içinse https://ais.osym.gov.tr/ görüntülenmeye başlandı

Engelli memur alımı başvuruları 8 Mart 2018 Perşembe günü başlayıp Alım 2016 EKPSS puanlarına göre merkezi yerleştirme ile yapılacak. Tercihler 16 Mart 2018 tarihine kadar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından alınacak.

Bu kapsamda ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuruları alınacak. İlköğretim mezunlarına 329 kadro, lise mezunlarına 540 kadro, önlisans mezunlarına 531 kadro ve lisans mezunlarına 1100 kadro ayrılacak. Kılavuz çok kısa süre içinde ÖSYM tarafından açıklanacak.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
327 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın