• https://www.facebook.com/bayramkaraca28
  • https://twitter.com/bayramkaraca28
 Köylülerimiz Yeni Havaalanında
Açıklama
 Yaz Kur'an Kursumuz
Açıklama
 Esenli Köyü Gençleri Horon Show
Açıklamasanalbasin.com üyesidir

Esenli Köyü Işıl Işıl;Yanmayan Sokak Lambaları Onarılıyor

Esenli Köyü Işıl Işıl; Yanmayan Sokak Lambaları Onarılıyor


Aksa Enerji Giresun İl Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma kapsamında sokak aydınlatma lambalarının yenileme çalışmasının yüzde 99 oranında tamamlandığı belirtildi.Yeni çıkan torba yasası kapsamında Esenli Köyümüzde yanmayan sokak lambaları, arızalı ve ihtiyaç duyulan yerlere sokak lambaları yerleştirildi.

Yanmayan veya ihtiyaç duyulan yerlere sokak lambası talep etmek için Esenli Köyü Muhtarlığı ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.Torba kanun tasarısına eklenen maddeye göre, arızalı sokak lambasını değiştirmeyen elektrik dağıtım firmasına, lamba başına 500 TL ceza kesilecekPlan ve bütçe komisyonun dünkü toplantısında, torba kanun tasarısına önemli bir madde eklendi. Buna göre, arızalı sokak lambasını değiştirmeyen elektrik dağıtım firmasına, lamba başına 500 TL ceza kesilecek  

İşte eklenen madde

"MADDE - 14/3/2013 tarihli ve 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 16 ncı maddesinin yedinci fıkrasından gelmek üzere aşağıda yer alan (8) numaralı fıkra eklenmiş ve sonraki fıkra buna göre teselsül ettirilmiştir.
"(8) Elektrik dağıtım şirketlerinin denetimleri haricinde de genel aydınlatma kapsamında tespit edilen yanmayan, yerinde olmayan armatür ve/veya direklere ilişkin eksiklerin giderilmesine ilişkin süre verilir. Belirlenen sürelerde eksikliklerin giderilmemesi durumunun tespiti ile belirlenen her bir direk veya armatür için Bakanlığın Kurula bildirmesine müteakip Kurul tarafından beş yüz Türk Lirası idari para cezası verilir. Tespit edilen eksikliklerin giderilmesine ilişkin verilecek süreler ve eksikliklerin tespit esasları yönetmelikle belirlenir. Bu Kanuna göre verilen idari para cezaları tebliğinden itibaren bir ay içinde ödenir."

410 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın